Krajská organizace SČR MSK

Vybrané informace o činnosti


 Krajská rada - Senioři ČR Moravskoslezského kraje

Předseda: Ing. Oldřich Pospíšil 

Členové: Ing. Dalibor Kališ, Zdeněk Koudelka, Mgr. Eva Kotarbová, Anna Pinterová, Alena Sanetriková, Věra Silvestrová, Ladislav Steininger, Zdena Svobodová 


Aktuality


Těšíme se na Setkání na hranici!

Tato velká kulturní a společenská událost se koná pod záštitou Bc. Jiřího Navrátila, MBA, náměstka hejtmana Moravskoslezkého kraje, a je určena pozvaným seniorům ze tří zemí: České republiky, Slovenska a Polska.Zajímá vás, jak dopadly 6. krajské sportovní hry Seniorů ČR?

Přečtěte si!


Vloženo 6. 3. 2024


Oslava svátku seniorů se vydařila

V sobotu 7. října proběhla v Kulturním centru ve Frýdlantě nad Ostravicí oslava Mezinárodního dne seniorů, kterou pořádala krajská organizace SČR MSK. Konala se pod záštitou starostky města a senátorky RNDr. Heleny Pešatové, která se akce ráda zúčastnila. Mezi seniory přišli i další významní hosté: náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Bc. Jiří Navrátil, MBA, náměstek ostravského primátora Ing. Zbyněk Pražák a poslankyně Mgr. Michaela Šebelová. Všichni ve svých vystoupeních mimo jiné vyjádřili úctu k seniorské generaci. Předseda krajské organizace Senioři ČR MSK Ing. Oldřich Pospíšil se pak zmínil i o problémech, na které by měla česká společnost reagovat.

K setkání patřil také pěkný kulturní program, v němž vystoupily soubory Lašánek, Horničtí kamarádi a další. Za svou aktivitu v rámci akcí pořádaných organizacemi, jež jsou sdruženy v KO SČR Moravskoslezského kraje, byla řada členů odměněna diplomy a drobnými dárky. Ocenění získali: Bařinová Marie, Moris Oldřich, Libverdová Květuše, Obr Jaroslav (všichni z Frýdlantu nad Ostravicí), dále Černá Miloslava, Kunčický Karel, Steininger Ladislav (Frýdek-Místek), Šubertová Marie, Tomášová Zdeňka a Starý Miloslav (všichni z Ostravy). 

Fotografie

Vloženo 8. 10. 2023


Senioři oslaví svůj mezinárodní svátek

Vloženo 25. 9. 2023


Publikace pro potěšení o zdařilé akci

Po sportovních hrách, které 25. dubna 2023 organizovala KR Senioři ČR Moravskoslezského kraje ve sportovním areálu TJ Sokol Ostrava-Pustkovec, si zájemci mohli zakoupit knihu fotografií dokumentujících tuto sportovní událost.  (Publikace má 24 stran.)

Foto Eva Kotarbová, vloženo 25. 9. 2023

Foto ze soutěže


Sportovní hry pro radost a společnou zábavu